Pre firmy

Hľadáte kvalitných ľudí? 

Potrebujete svojim ľudom legalizovať pracovný pobyt v SR? 

Kontaktujte nás na adrese salyway@salyway.com, alebo zavolajte na 0917 482 534. 

 

 

we are hiring


 

Aj vy máte pocit, že je extrémne ťažké nájsť tých správnych ľudí? To, čo sa deje v zahraničí, sa začína prejavovať aj na Slovensku. Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily je u nás akútny. Sám som to pocítil na vlastnej koži, keď som ako vrcholový manažér obsadzoval pozície s vyššou pridanou hodnotou.  Nakoniec som strácal pohovormi neprimerane veľa času. Kým pred dvoma rokmi som si dokázal vybrať aspoň jedného z desiatich kandidátov (ktorý samozrejme predtým prešli naším filtrom HR), dnes je potrebné vidiet kandidátov oveľa viac, kvalita dostupných profilov rapídne klesla.

Firma Salyway vznikla ako reakcia na tento trend. Prebieha zúrivá bitka o zamestnancov, ktorí pravidelne striedajú zamestnania, lebo vedľa im vždy ponúknu čosi navyše. Preto som sa rozhodol, že nebudem pracovať so Slovákmi, ale svoju pozornosť upriamim na iný trh - Ukrajinu. Ukrajina má veľmi širokú základňu kvalifikovaných pracovníkov v každom odvetví. Je pomerne náročné vybaviť všetky potrebné pracovné povolenia, preto je tento pracovný trh relatívne nedotknutý. Verte mi, ukrajinci sú pripravení začať svoj západný sen. Navyše sú to ľudia, ktorí si vážia túto príležitosť a preto sú lojálni. 

 

V súčastnosti sa firma Salyway koncentruje hlavne na head-hunting, hľadanie expertov v oblasti IT, Automotive a Gastro priemyslu. Tiež tvoríme databázu kvalitných pracovníkov so špecializáciou na rôzne remeselné a iné odvetvia (vodiči VZV, zvárači, stolári, obrábači kovov a pod.). 

Ak máte problém nájsť tých správnych ľudí, a to v akomkoľvek priemysle, neváhajte nás kontaktovať. Budete prekvapení, čo vám vieme ponúknuť. Naším cieľom je pomôcť obom stranám. Ukrajincom začať žiť nový život na západe, firmám pomôcť nájsť presne také profily ako hľadajú.

 

Proces spolupráce s nami je úplne jednoduchý:

 

1. Pozrieme sa na vaše potreby

Aby sme mohli nájsť toho pravého človeka, nestačí poznať len popis pracovnej pozície. Je dobré poznať vaše konkrétne potreby a pochopiť firemnú kultúru.

 3. Vyberieme správneho kandidáta

Ak si vyberiete kandidáta, dohodnete si podmienky nástupu. My zariadime víza a ďalšie potrebné dokumenty k získaniu pracovného pobytu. 

 

vztah 2. Poskytneme vyhovujúce profily

Na základe našich odporúčaní si vyberiete profily a usporiadame ďalšie kolo pohovoru vo tentokrát vašej réžii. 

vztah 4. Vyrovnáme sa

Profitujete z pridanej hodnoty a dobrej práce nového zamestnanca. Skvelé je, že platba prebehne až po celom tomto procese, neplatíte nič vopred. 

 

Výhody zamestnancov z Ukrajiny

 

- veľmi blízka kultúra a jazyk

- množstvo kvalifikovanej pracovnej sily

- nežiadajú nereálne a prehnané finančné ohodnotenie

- nízka fluktuácia